Reksan Regülatör Logo
   REKSAN REGÜLATÖR ELEKTRONİK
  %100 Yerli Malı Türkiye'nin en güvenilir regülatör markası
Ürün ve Hizmetler
Videolar

Reksan Trafo

Trafo    


 

 Reksan Trafo

TRANSFORMATÖR (TRAFO) NEDİR?

Genel olarak transformatör veya trafo olarak adlandırılan bir elektrik makinesidir. Trafoların hareketli bir parçası yoktur. Alternatif akımlı sistemlerde gerilimin seviyesini manyetik indüksiyon yoluyla dönüştürmek için kullanılır. Frekans kesinlikle değiştirilmez.

Transformatörleri hangi  noktada devreye sokarız? Enerji iletirken ve enerjiyi dağıtırken trafolara ihtiyaç duyarız. Elektrik enerjisi santrallerde üretilip hatlar boyunca kullanım sahasına ulaşırken , kullanım alanlarına iletimi sırasında güç kaybı oluşur. Gerilim de tıpkı güç gibi düşecektir. Bu durumu ne şekilde normale çevirebiliriz? Güç kaybını sabit tutarız ve gerilimi yükseltiriz. Akımı düşürerek sağlarız. 220/12 Volt ile çalışan 12/220 gerilim yükseltmesi de trafolar vasıtasıyla sağlanabilir.

Trafolar elektrik devresindeki akımı düşürür yada yükseltmek için kullanılır. Ölçü aletlerde ise özel transformatörler kullanılır.


Reksan %100 yerli üretim ile transformatörler / trafolar /izolasyon trafoları alımınızda İstanbul ve Tüm Türkiye’de hizmetinizdedir. İzolasyon trafosu alarak çalışanlarınızın iş güvenliğini Reksan ile sağlayın.