Reksan Regülatör Logo
   REKSAN REGÜLATÖR ELEKTRONİK
  %100 Yerli Malı Türkiye'nin en güvenilir regülatör markası
Regülatör Dalgalı Elektriği Düzeltirmi?

Şebeke elektriği zaman zaman elektrikli cihazların çalışması için standart olan düzeyde gelmemektedir. 

Ev tipi cihazların kullanıldığı yerlerde şehir geriliminin 220 volt olması gerekirken ya da sanayi şebekesinde sanayi tipi cihazların kullanıldığı yerlerde şebekenin 380 volt gerilim ile çıkış vermesi gerekirken alçak ya da yüksek gerilim ile çıkış vermesi gibi örneklendirilebilir.

 

  • Değişik nedenlere bağlı şebeke  elektriği düşük, yüksek, dalgalı olarak gelir. Regülatör düzgün gelmeyen şebeke elektriğini olması gereken standart değere otomatik olarak ayarlamaktadır. Düzensiz şebeke elektriğini düzenleyen bu cihazlara voltaj regülatörü denir. Regülatör değişken  gelen şebeke elektriğini sabit voltajda tutmak, ve elektrikli cihazları elektriksel arızalardan korumak maksadıyla üretilmektedir. 

  • Reksan Regülatör’ün üretmiş olduğu regülatörler  şebeke elektrik hattında meydana gelen değişken dalgalı elektrik enerjisini takip altına alırak arıza risklerini ortadan kaldırır. Elektrikli cihazları korur. Regulatör takılı olan yerlerde elektrikli cihazlar zarar görmez, bu amaçla üretilen regülator üzerinden geçen elektriği standart düzeyde tutmaktadır .

  • Voltaj Regülatörü bağlı olan yerlerde elektrik düzgün olduğundan elektrikli cihazlar düzgün çalışır ve arıza riski ortadan kalkar cihazların ömrü uzar daha verimli çalışır .Regülatörler elektrikli cihazların sağlıklı, verimli, uzun ömürlü olması bakımından bütün elektrikli cihazlarda kullanılması gereklidir. Elektrikle çalışan cihazlar regülatör takılı değilse  şebeke gerilimlerindeki ani değişimlerden etkilenir ve verimsiz çalışır.

  • En küçük şebeke dalgalanmasında arızalanır. Elektrikle çalışan cihazların arıza yapmaması için regülatör kullanılması gereklidir. Regülatör şebeke elektriğindeki değişmeler sebebiyle çıkış geriliminde meydana gelen dalgalanmaları, istenen sınırlar dahilinde otomatik olarak dengeler ve güvenli enerji kullanılmasını  sağlar.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
142 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın